Akaryakıt Fiyatlarına Çifte Zam!

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle hesaplanıyor, ardından KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Peki, 15 Mart 2024 Perşembe günü güncel benzin ve mazot fiyatları ne kadar?

Memur Ve Emekli Zam Rakamları Ortaya Çıktı!

Memur Ve Emekli Zam Rakamları Ortaya Çıktı!

Bu son zamların ardından, İstanbul, Ankara ve İzmir’de akaryakıt fiyatlarında önemli değişiklikler yaşandı. Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren bu haberle birlikte, otomobil sahipleri zamların ne kadar olduğunu merak ediyor. Geçtiğimiz haftalarda peş peşe gelen indirimlerin ardından, akaryakıt fiyatlarında görülen bu çift zam, sürücüler arasında tedirginlik yarattı.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM

Brent 84 dolar civarında işlem görüyor. Petroldeki yükseliş devam ederken akaryakıt fiyatları için son dakika gelişmesi yaşandı.

Benzin grubunda gece yarısından itibaren 1 lira 53 kuruş, motorin grubunda ise 1 lira 10 kuruş zam geldi.

İŞTE GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Benzin İstanbul Avrupa yakasında 42,06 TL, İstanbul Anadolu yakasında 41,96 TL; Ankara’da 42,78 TL ve İzmir’de 43,00 TL seviyesinde satışı gerçekleşiyor.

MOTORİNDE SON DURUM

Motorin fiyatları ise İstanbul Avrupa yakasında 41,83 TL, İstanbul Anadolu yakasında 41,75 Ankara’da 42,63 TL ve İzmir’de 42,83 lira seviyesinde bulunuyor.

Editör: Serap
Başa dön tuşu