FTX, tekrar hayata dönebilir mi?

Kasım ayında misyona gelmesinin akabinde birinci kere Wall Street Journal’a röportaj veren FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III, iflas eden borsayı yine canlandırma ihtimalini araştırıyor.

Geçtiğimiz periyotlarda Enron’un tekrar yapılandırma sürecini yöneten John J. Ray III, borsanın eski CEO’su Sam Bankman-Fried ve öteki yöneticilere yönelik suçlamalarına karşın müşterilerin, FTX teknolojisini beğendiğini ve bu tavrın, borsayı canlandırmaya bedel olabileceğini söyledi.

Ray, Wall Street Journal’a “Her şey mümkünlük dahilinde. İleriye dönük bir yol mümkünse onu yalnızca keşfetmeyeceğiz, yapacağız.” dedi.

Ray, alacakları bu kararın; FTX’i tekrar canlandırmanın müşteriler için yalnızca varlık tasfiyesinden yahut platformu satmaktan daha fazlasını getirip getirmeyeceğine bağlı olduğunu belirtti.

Ray ayrıyeten Sam Bankman-Fried’in medyaya yaptığı açıklamaların faydasız olduğunu söylerken Sam Bankman-Fried, FTX’in Kısım 11 iflas muhafaza müracaatında bulunmasına gerek olmadığını ve Ray’in kararlarını eleştirdiğini açıkladı.

Ray ise “Onunla diyaloga girmemize gerek yok, bize bilmediğim hiçbir şey söylemedi.” yorumunu yaptı.

Röportajın Wall Street Journal’da yayımlanmasından sonra Sam Bankman-Fried, Twitter’dan paylaştığı bir mesajda, “Bay Ray’in gibisi uğraşları aylarca bastırmasının akabinde borsayı tekrar açmaya kelamda bağlılık göstermesi mutlu edici.” dedi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu