ABD, Rusya ve Avrupa’daki “Acil Durum” Hareketliliği Bitcoin’in Yükselmesine Neden Oldu

ABD, Rusya ve Avrupa’da kritik saatler yaşanması Bitcoin ve altının yükselmesine neden oldu.

ABD Lider Yardımcısı Mike Pence, acil koduyla Beyaz Saray’a çağırılırken, bu gelişmeden kısa bir müddet sonra Rusya Devlet Lideri Putin’in tüm randevularını iptal ederek, Savunma Bakanı Şoygu ile görüşmesi dünya basınında yankı buldu. Tıpkı saatlerde Avrupa Komitesi Güvenlik Kurulu de Brüksel’de acil bir toplantıya çağrıldı.

Dünya bu sıcak gelişmelere en son 11 Eylül’de şahit olmuştu. Toplumsal medyada ABD’nin İran’ı vuracağı, Trump’ın sıhhat sorunu yaşadığı ve Rus denizaltı yanınında nükleer sızıntı meydana geldiği üzere birçok sav öne sürüldü. Şok savlar tüm dünyadaki tedirginliğin artmasına neden oldu.

Dünya başkentlerindeki inanılmaz hareketlilik sonrası Bitcoin ve altının birlikte yükselmesi büyük dikkat çekti. Hareketliliğin ortaya çıktığı saatlerde altın fiyatı 1392 dolardan 1421 dolara kadar yükseldi. Bitcoin fiyatı ise 10.050 dolardan 10.904 dolara kadar çıktı.

Nitekim bir süre sonra dünya başkentlerindeki hareketliliklerin nedenleri bir bir aşikâr oldu.

ABD’de Lider Yardımcısı Pence’in, Lider Trump’ın sıhhat sorunu yaşaması üzerine Beyaz Saray’a çağrıldığı tezi Beyaz Saray tarafından yalanlandı. Putin’in Savunma Bakanı Şoygu ile yaptığı harikulâde toplantının ise Norveç yakınlarında içinde yangın çıkan ve 14 askerin öldüğü olayla ilgili olduğu anlaşıldı. AB’deki hareketliliğin de AB Komite Başkanlığı seçimleri için yaşandığı öğrenildi.

Haber İçeriği: ABD, Rusya ve Avrupa’daki “Acil Durum” Hareketliliği Bitcoin’in Yükselmesine Neden Oldu

Başa dön tuşu