Altın ve Doları Unutun! Bitcoin’e Yatırım Yapmak Daha Çok Kazandırıyor!

Uzun vadeli yatırım stratejisi siz konusu olduğunda Bitcoin bilhassa yüksek getirili bir yatırım aracı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. O denli ki, son 9 yılda günlük 1 dolarlık Bitcoin alarak devam eden bir yatırım stratejisini benimsemiş olsaydınız bu yatırım programı bugün size 18 milyon dolarlık bir getiri sağlayacaktı. Yani yatırımınızın yüzde 550.000’den fazlasını geri kazanacaktınız.

Günlük süreçlerden uzun vadeli yatırıma kadar insanların kripto para piyasasına yatırım yapmak için izledikleri birçok farklı yatırım stratejisi bulunuyor. Fakat ortaya çıktığı üzere bilhassa istikrarlı ve karlı olanlardan biri uzun vadeli yatırım stratejisini izlemek.

Böyle bir stratejide satın alma ölçüsünü eşit olarak küçük kesimlere bölüyor ve dengeli aralıklarla Bitcoin almanız gerekiyor. Yani bu stratejiye makul bir mühlet boyunca her gün yahut her hafta 1 dolar bedelinde Bitcoin satın almak kâfi.

Günlük 1 dolarlık yatırım süratli bir halde varlıklı eden bir yatırım programı üzere görülmemeli, bunun yerine uzun vadede getiri sağlayan bir yatırım programı olarak görülmeli. 9 yıl evvel günlük 1 dolar kıymetinde Bitcoin almaya başlamış olsaydınız bugün yüzde 550.450,63 kar elde etmiş olacaktınız. Toplam yatırım yapılan para ölçüsü 3.286 dolar olacaktı ve bu para 18 milyon dolarlık bir paraya dönüşecekti.

Tabii ki birçok kişi Bitcoin’in fiyatının o vakit bilhassa ucuz olduğunu sav ederek bu yatırım stratejisinin gerçekliği reddetiyor. Bu fikrin doğruyu yansıtmadığını göstermek ismine gelin son 9 yıla değil son 5 yıla bakalım.

5 yıl evvel günlük 1 dolar bedelinde Bitcoin satın aldığınız bir yatırım programına başlasaydınız 5 yılda 1.826 dolarlık bir yatırım yapacak ve o yatırımınız bugün 22.850 dolar olacaktı. Bu yüzde 1.151,38’lik bir yatırım getirisi manasına geliyor

Yatırım sürecini daha da kısaltacak olursak, 1 yıl evvel günlük 1 dolarlık Bitcoin almaya başlasaydınız, toplamda 365 dolarlık bir yatırımınız olacak ve o yatırımınız yüzde 58,93’lük bir yatırım getirisi ile bugün 580 dolar olacaktı. Yani Bitcoin için 1 yıl üzere kısa vadeli bir yatırım getirisi bile yüzde 50’den fazla.

Üstelik bu türlü bir yatımı altın yahut dolara yapmış olsaydınız elde edeceğiniz yatırım getirisi Bitcoin’den elde edeceğiniz yatırım getirisinin yanından bile geçemiyor. Bu türlü bir yatırımla son 1 yılda elinizde altın yüzde 6,93, elinizdeki dolar ise sadece yüzde 2,55 oranında kıymet kazanıyor.

Elbetteki geçmiş yıllardaki bilgiler Bitcoin’in altın yahut dolara nazaran daha çok getiri sağladığını gösteriyor. Gelecekte bunun ne istikamette değişeceğini saptamak, iddia etmek mümkün değil. Bu nedenle buradaki beyanları bir yatırım tavsiyesi olarak görmemelisiniz.

Haber İçeriği: Altın ve Doları Unutun! Bitcoin’e Yatırım Yapmak Daha Çok Kazandırıyor!

Başa dön tuşu