Binance’in listelediği Rocket Pool (RPL), yüzde 50 yükseldi

En yüksek hacimli kripto para borsası Binance, altcoin listelemelerine devam ediyor. Dev borsa, sabah saatlerinde Rocket Pool (RPL) süreçlerinin başlatılacağını duyurdu. Türkiye saati ile 11.00’de listelenmenin gerçekleşmesiyle birlikte RPL Coin %50’nin üzerinde bedel kazandı.

Konuya yönelik açıklama Binance’in resmi sitesinde yapıldı. Açıklamada Innovation Zone kısmında; RPL/BTC, RPL/BUSD ve RPL/USDT süreçlerinin başlatılacağı duyuruldu. RPL gönderme süreci duyuru ile birlikte başlarken listeleme sürecinin, Türkiye saatiyle 11.00’de başlayacağı açıklandı.

Binance bununla birlikte Rocket Pool çekim süreçlerinin, 19 Ocak yani yarın 11.00 itibariyle başlayacağını açıkladı. Ayrıyeten spot piyasada 4 parite ile başlayacak süreçlerin yanında RPL/BUSD ve RPL/USDT süreç çiftlerinde marjin süreçlerin sunulacağını da duyurdu.

Binance Rocket Pool Süreçlerini Başlattı, Fiyat Süratle Arttı

Bu listeleme haberinin akabinde RPL Coin fiyatında ise üst taraflı bir ivmelenme gözlendi. Ethereum staking sağlayıcısı Rocket Pool’un mahallî tokeni, listeleme ile birlikte son 1 yılın en yüksek düzeyini gördü.

Binance süreçleri öncesi 30 dolar düzeylerinde süreç gören RPL, ani bir hareketle 45 dolar düzeyini aştı. RPL paritelerinde süreç hacimleri ise 56 milyon dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ile RPL, en pahalı 250 altcoin projesinden de biri oldu.

Rocket Pool, bu yazının kaleme alındığı sırada ise 36 dolar düzeylerinde süreç görüyor. Listeleme sonrası ivme kaybetmiş olsa da altcoin projesi, günün en çok yükselenleri ortasında da yer alıyor.

Rocket Pool, en kıymetli Ethereum staking platformlarından biri olarak biliniyor. DeFiLlama datalarına nazaran 900 milyon dolara yakın varlık, platformda kilitli bulunuyor. RPL ise platformun lokal tokeni olarak fonksiyon görüyor.

Her ikisinin de likit staking sağlayıcısı olması bakımından uzmanlar, LDO Coin ile RPL Coin’in birbirine epey benzediğini belirtiyor. Hatırlanacağı üzere LDO da 2022 yılının Mayıs ayında Binance borsasında listelenmişti. Bu listelenmenin akabinde Lido DAO (LDO) hem büyük bir ivme hem de süreç hacmi kazanmıştı. Misal formda Binance listelemesi sonrası RPL’nin de değerli bir süreç hacim kazanacağı düşünülüyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu