Bitcoin (BTC) ve Decentraland (MANA) için takip edilmesi gereken önemli seviyeler

Kripto para piyasası toplam pahası (TOTALCAP), yükselen takozdan kırılım gerçekleştirdi. 0.618 Fib düzeltme direnç düzeyi, Bitcoin’i (BTC) reddetti. Decentraland (MANA), beş dalgalı yükseliş hareketinden sonra düşüşe geçti.

19 Ocak günü, kripto para piyasası ile ilgili olumlu haberler vardı. OKX borsası, rezerv ispatı raporunu yayımladı ve 7,5 milyar dolardan fazla varlığa sahip olduğunu gösterdi. Borsa ayrıyeten her ay rapor yayımlama kelamı verdi.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a 1,8 milyar dolar dolandırıcılık yaptığı münasebeti ile dava açtı.

Son olarak Polygon, MATIC sahipleri için staking hizmeti verme üzerine BitGo ile iştirak kurduğunu duyurdu.

Olumsuz haber olarak ise son yaşanan yükselişlerin, short konumda bulunan yatırımcılara 500 milyon dolara mal olduğu açıklandı.

TOTALCAP Ayı Formasyonundan Kırıldı

14 Ocak’ta kripto para piyasası toplam bedeli, 15 Ağustos’tan bu yana var olan alçalan direnç çizgisinden çıkış yaptı. Kısa bir müddet sonra ise 916 milyar dolarda yer alan 0.618 Fib direncini geçti.

Ardından kripto para piyasası, ayı formasyonu olarak kabul edilen yükselen takoz içinde hareket etmeye başladı. Ayrıyeten, 6 saatlik RSI negatif uyumsuzluk üretti.

18 Ocak’ta piyasa, takozdan kırılım gerçekleştirdi. Şu anda ise 916 milyar doları takviye olarak onaylamaya çalışıyor. Şayet başarılı olursa 1 trilyon dolara yanlışsız hareket başlayacaktır.

Aksi durumda ise alçalan direncin yer aldığı 870 milyar dolara geri dönecektir.

TOTALCAP/USDT Kaynak: TradingView

Lider Kripto Para Dirençten Ret Yedi

Bitcoin, 12 Ocak’ta alçalan dirençten çıkış yaptı ve 21.646 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Negatif uyumsuzluk üretmesinin akabinde 21.500 dolarda yer alan 0.618 Fib direncinden ise ret yedi. Son 24 saatte ise BTC, düşüş gösteriyor.

Eğer aşağı istikametli hareket devam ederse en yakın dayanak bölgesi 19.650 dolardaki 0.382 Fib düzeltmesi olarak öne çıkıyor.

Öte yandan 21.500 dolar üstüne bir çıkış, 25.200 dolar düzeyini getirecektir.

BTC/USD Kaynak: TradingView

MANA Yükseliş Dalgasını Tamamladı

Decentraland fiyatı, 17 Ocak’ta 0,76 dolarda zirve oluşturduktan sonra düşüşe geçti ve 20 Ocak’ta 0,61 doları gördü.

Artışın tamamı, beş dalgalı yükseliş hareketine benziyor. Bilhassa Fib genişlemesi ve RSI’daki negatif uyumsuzlukta bu durum görülebilir.

Eğer düşüş devam ederse en yakın takviye bölgesi, 0.382-0.5 Fib düzeltme düzeyleri olan 0,58 dolar ve 0,52 dolarda yer alıyor.

MANA/USDT Kaynak: TradingView

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu