Dolar/TL’de son durum

Geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikası kurulu toplantısını gerçekleştirdi ve bu toplantı sonrasında banka beklentilere paralel olarak politika faizinde 1,5 puan indirim yoluna gitti. Böylelikle politika faizi yüzde 9 seviyesine düşerken, karar metninde ise faiz indirim döngüsünün bitirilmesine karar verildi açıklaması yer aldı.

Kararın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan; faizde tek haneye inildiğini, bundan sonra böyle devam edileceğini ve enflasyonun da ineceği açıklamalarında bulundu.

Diğer yandan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda açıklamalarda bulundu. Nebati; gelen verilerin enflasyonda en yüksek değerlerin görülmüş olduğunu, bundan sonra da aşağı yönlü enflasyon oranlarını ve sonuçlarını hep birlikte yaşanacağını belirtti.

Dolar/TL paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 18,65 – 18,75 – 18,85 seviyeleri direnç noktaları olarak; 18,45 – 18,32 – 18,15 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım

Bu makale ilk olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır

Başa dön tuşu