Holochain Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda HOT Satın Alma Rehberi

Bu rehberde Holochain nasıl satın alınır, nereden alınır üzere sorulara karşılık vereceğiz. Artık gelin 4 adımda Türk Lirası ile Holochain yahut HOT nasıl alınır sorusunun karşılığına geçelim.

Holochain Nedir? Holochain, Blockchain’in bir alternatifi olarak görülmektedir. Blockchain data merkezli global konsensüs sağlamak hedefiyle çalışırken, Holochain ünite merkezli çalışarak ölçeklendirme, sürat ve ahenk meselelerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu tarafı ile Blockchain’e karşı önemli bir alternatif olduğu düşünülüyor.

“Holochain Nedir” başlıklı rehberimizden Holochcain hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Holochain Nasıl Alınır? 1 Holochain (HOT) Kaç TL? Öncelikle yatırım yahut trade maksatlı satın almak istediğiniz Holochcain’in (HOT) fiyatına bir bakalım. Şu an itibariyle (Fiyat dataları anlık olarak güncellenmektedir. Borsalara nazaran farklılık gösterebilir) 1 Holochain (HOT) ₺ 0,007080 TL’ye ve $ 0,001242 dolara karşılık gelmektedir.

Türk Lirası ile Holochain Nasıl Alınır? Türk Lirası ile Holochain satın alabileceğiniz birçok platform, kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsalar ortasından öne çıkan ise Paribu’dur.

Bu rehberde anlatımımızı hacim bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu üzerinden yapacağız. Paribu, kurulduğu günden bu yana kullanıcılarına en inançlı bir halde alım-satım imkanı sunan bir platform olması bakımından rakiplerinden bir adım öndedir.

Borsaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Borsaya Kayıt Olma Borsadan Holochain satın almak için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Bunun için Paribu’nun anasayfasındaki kayıt formunu kullanabilirsiniz. Borsada kaydınız var ise borsaya giriş yaparak devam edebilir, bu adımı atlayıp 2. adıma geçebilirsiniz.

2 Kimlik Doğrulama Hesabınızı oluşturup Paribu’ya giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken birinci şey; kimliğinizi doğrulamak.

“Neden kimliğimi doğrulamam gerekiyor” dediğinizi duyar üzereyim. Bu dünyadaki tüm kripto para borsalarında uygulanan sıradan bir prosedürdür. Bu durum kullanıcı süreç güvenliği ve banka süreçlerinin yapılabilmesi için gerekli olan bir güvenlik prosedürüdür. Borsalara ilettiğiniz şahsî bilgileriniz şifrelenmiş olarak koruma edilir ve asla üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Hesabınızın onaylanması dışında öbür hiçbir gaye için kullanılamaz.

Hesabınızı doğrulamak için borsa sayfasının üst köşesindeki ilişki seçeneklerinden “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklamalısınız. Kimlik onaylama sürecini daha evvel yaptıysanız bu adımı atlayabilir, 3. adıma geçebilirsiniz.

Ardından “Kimlik Onayı” sekmesine tıklamalı ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz ve hakikat bir biçimde girmelisiniz.

Kimlik onayını almanız için bir süre beklemeniz gerekecek. Genelde bu süreç 1 saat içinde tamamlanmaktadır.

3 Borsa Hesabına Türk Lirası Yatırma Kimlik onayının akabinde artık Holochain satın alma evresine geçebiliriz. Elbetteki satın alım yapmak için borsa hesabımıza Türk Lirası yüklememiz gerekiyor. Yükleme sürecini yapabilmek için ise kullanabileceğimiz iki seçeniğimiz var;

 • Havale-EFT
 • Papara

Havale-EFT ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Sadece isminize açılmış ferdî, vadesiz, Türk Lirası hesaplarından gönderim yapılmalıdır. Farklı bir bireye ilişkin hesaplardan yapılan gönderimler kabul edilmeyecektir.
 • ATM kullanılarak yapılan transferler (kartlı/kartsız), gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul edilmeyecektir.
 • Gönderdiğiniz ölçü denetimlerin akabinde sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza yansıtılacaktır.
 • Banka süreçleriniz esnasında size tahsis edilen kodu açıklama alanına yazmanız değerlidir. Açıklama belirtilmeden gerçekleştirilen transferler süreç fiyatı düşülerek iade edilir.
 • Hesabınıza tanımlanan sabit yatırım kodunuz ile gerçekleştirdiğiniz tüm transferleriniz otomatik olarak Paribu bakiyenize yansıtılır. Ayrıyeten bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

Papara ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Sadece isminize kayıtlı Papara hesabınızdan yatırma süreci gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bir kullanıcı hesabından yatırım süreci yapılamaz.
 • Yatırdığınız meblağın %1’i (KDV dahil), Papara kurulu olarak hesabınızdan tahsil edilecektir.
 • Papara ile yatırma süreçlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Para yatırmak için borsanın “Yatırma İşlemleri” menüsüne gitmelisiniz.

4 Holochain Satın Alma Üstteki seçeneklerden sizin için uygun olanı kullanarak hesabınıza para yatırdıktan sonra artık Holochain satın alım sürecine başlayabiliriz. Holochain satın alabilmek için kullanabileceğiniz iki seçenek var;

 • Market
 • Kolay Alış
 • Market Üzerinden Holochain Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Market üzerinden Holochain alırken ünite fiyatı siz belirlersiniz. Bu ünite fiyatı belirlerken şimdiki Holochain fiyatını dikkate almalısınız.
  • Birim fiyatınız yeni Holochain fiyatına ne kadar yakın olursa alım süreciniz o kadar süratli gerçekleşir.
  • Birim fiyatın çok altında bir alım buyruğu girerseniz alım süreci için fiyatın düşmesini beklemeniz gerekir.
  • Birim fiyatın çok üstünde bir alım buyruğu girerseniz alım anında gerçekleşir, fakat bu pek karlı bir alım olmayacaktır.

  Kolay Alış Üzerinden Holochain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Kolay Alış süreci markette yer alan buyruklar kullanılarak yapılır.
  • Almak istediğiniz Holochain ölçüsüne bağlı olarak en düşük fiyatı teklif eden satıcılardan itibaren eşleşme yapılır.
  • Kolay alış üzerinden yapılan alımlar anlık olarak gerçekleşir.

  Haber İçeriği: Holochain Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda HOT Satın Alma Rehberi

  Başa dön tuşu