JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, gündemi meşgul eden Facebook’un kripto para projesi Libra ile ilgili olarak kimi açıklamalar yaptı. CNBC’ye konuk olan başarılı yönetici, şu an için Libra’nın kendisini endişelendirmediğini tabir ederken, şunları söyledi:

”Şu an için açıkçası Libra için vakit harcamak istemiyorum. Buna gerek yok. Libra ile ilgili konuşacağımız vakitler tahminen gelecektir. Bana kalırsa bu en erken üç yıl sonra olacak. Blockchain teknolojisine bir bakın. Kaç yıldır kullanımda. Fakat biz yalnızca son iki üç yıldır onu konuşmaya ve tartışmaya başladık. Facebook’un kripto para projesi de bence bu türlü olacak.

Daha sonra bu projenin ödemeler alanında neler yapabileceğini anlatan Dimon’a nazaran, Facebook’un yapmak istediği şeyi JP Morgan’ın kripto parası JPM Coin daha güzel ve daha rahat bir halde yapacak. Dimon, kelamlarına şunları ekledi:

”Elbette ödemeler alanına girmek istiyorlar. Bunu da yapabilirler lakin kolay değil. Bir sefer bu alanda çok sıkı kurallar var. Kara para aklanmasının önlenmesi bunların başında geliyor. Facebook’un bu hususta çok sıkı bir çalışmaya gereksinimi var. Biz JP Morgan olarak ödevimize âlâ çalıştık. Bence esasen Facebook’un yapmak istediğini JP Morgan yapıyor olacak.”

JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam yazısı birinci olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Başa dön tuşu