JPMorgan CEO’su: Kripto Paralar Bankacılık Sistemi için Tehdit Teşkil Etmiyor

ABD’nin en büyük bakası JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, kripto paraların bankacılık sistemi için tehdit teşkil etmediğini düşünüyor.

Dimon, 27 Haziran’da Yahoo (NASDAQ:AABA) Finance’la yaptığı röportajda kripto paraların mevcut bankacılık sistemi üzerindeki potansiyel tesirlerini ele aldı. “Günlük 6 trilyon doları hareket ettiriyoruz” diyen Dimon, bankacılık sisteminin ucuz ve inançlı para transferi için dijital ödeme ağını inşa ettiğini söyleyerek, “zaten kripto paraların sunduklarının tamamına sahibiz” değerlendirmesinde bulundu. JPMorgan (NYSE:JPM) Chase’in CEO’su Zelle ile tüm süreçlerin KYC ve AML prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirildiğini de belirtti.

Dimon, kripto paraların bankaların temel faaliyetlerini tehdit etmediğini, sağlıklı bir rekabet sağladıklarını tabir etti ve rekabetçi olabilmek ismine JPMorgan’ın müşterileri için daima özgür ticaret, robot takviyeli yatırım üzere yeni teklifler geliştirdiğini söyledi.

JPMorgan, 2019’un sonuna kadar kendi kripto para projesi JPM Coin’i kullanma planı yapıyor. JPMorgan’daki dijital hazine hizmetleri lideri ve Blockchain kolundan sorumlu ismi Umar Farooq’un, geçtiğimiz günlerde bankanın stablecoin’inin Blockchain yoluyla anında tahvil teslimatı sağlama potansiyelinin bulunduğunu açıklamıştı.

Haber İçeriği: JPMorgan CEO’su: Kripto Paralar Bankacılık Sistemi için Tehdit Teşkil Etmiyor

Başa dön tuşu