McDonald’s ve Nestlé Blockchain Rehberliğinde Buluştu

McDonald’s (NYSE:MCD), Nestlé ve Virgin Media, çevrimiçi reklamcılık kesiminde şeffaflığı artırmayı amaçlayan yeni bir blockchain (blok zinciri) rehberine katıldı.

Bu yeni teşebbüs WebStandartları Ortak Sanayi Komitesi (jicwebs) tarafından geliştirildi. Bu kuruluş İngiltere kökenli ve bir dijital reklam ticaret standartları kuruluşu. Bu proje ile dijital reklam tedarik zincirindeki blockchain potansiyelini değerlendirmeyi amaçlıyor.

Jicweb’lerin blockchain takviyeli klavuzu birinci olarak Mayıs 2019’da ilan edildi. Blockchain ile çalışan klavuz, şu anda dijital reklamcılık sanayisindeki blockchain’in yeteneklerini kıymetlendirecek olan küresel sanayi devlerinin ilgili medya ajansları Zenith, OMD UK ve Manning Gottlieb OMD’ye katıldı.

Spesifik olarak medya kuruluşları yalnızca itimadı artıma potansiyelini ve reklam tedarik zincirindeki şeffaflığı denetim etmeyecek, tıpkı vakitte teknolojinin operasyonel verimliliği artırıp artırmadığını da görecek. McDonald’s’ın kıdemli medya ve bütçe müdürü Kat Howcroft şunları söyledi:

Rapora nazaran, Jicweb’lerin denemesi Londra merkezli teknoloji şirketi Fiducia tarafından destekleniyor. Jicwebs, testin başarılı sonuçlar vermesi durumunda, dijital reklam sanayisi için blockchain tahlillerinin nasıl birleştirileceği konusunda bölüme danışacaklarını yazdı. 2018 yılının sonlarında, Japon araba üreticisi Toyota, dijital reklamlar alırken sahtekarlığı ortadan kaldırmak için blockchain reklam analitiği firması Lucidity ile iştirak kurmuştu.

The post McDonald’s ve Nestlé Blockchain Rehberliğinde Buluştu appeared first on Kripto Para Haberleri Önderi.

Başa dön tuşu