Binance’tan Çalınan Bitcoin’ler (BTC) Harekete Geçti!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Mayıs ayında hacklenmiş ve saldırganlar 82 milyon dolar bedelinde 7000 BTC’yi çalmışlardı. Saldırganlar başka bilgilerin yanı sıra çok sayıda 2FA kodu ve API anahtarı ele geçirmek için oltalama ve virüs dahil olmak üzere birtakım taktikler kullandıkları bildirilmişti.

Çalınan Bitcoin’ler The Block’u bildirdiği kadarıyla birinci olarak 44 adrese taşınmış akabinde 7 adrese transferi yapılmıştı. Bu adreslerden 6 adedinde 1060.6 BTC, bir adedinde ise 707.1 BTC bulunuyordu.

Whale Alert’in son tweet’lerine nazaran, Binance’ta çalınan BTC’lerden 707.1 BTC bilinmeyen iki cüzdana transfer edildi. Tek bir cüzdanda bulunan 707.1 BTC iki süreçle iki bilinmeyen cüzdana taşınmış durumda.

17 Mayıs’ta Reddit’te paylaşılan bir metin önemli tartışmaya neden olmuştu. Metinde Binance’tan çalınan BTC’lerin piyasa fiyatından yüzde 70 daha ucuza satıldığı belirtiliyordu:

”HackTeam olarak Binance’den çalınan 7000 BTC’yi yüzde 70 indirimle satıyoruz. Bu olay tamamiyle yasaldır ve hiçbir külfet yaratmayacaktır. BTC’leri bizim şirketimizden satın alıp, daha sonra Binance harici rastgele bir borsada bozdurabilirsiniz.”

Haber İçeriği: Binance’tan Çalınan Bitcoin’ler (BTC) Harekete Geçti!

Başa dön tuşu