Halkbank, çeşitli kredilerde faiz oranlarını aşağı çekti

Bankanın açıklaması şöyle:

Halkbank, 2 Ağustos prestijiyle konut kredileri, tüketici kredileri ve ticari kredilerde faiz oranlarını aşağı çektiğini duyurdu.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan faiz indirimini müşterilerinin talep ve gereksinimlerini göz önünde tutarak gerçekleştirdiklerini belirterek, “Faiz oranlarında yapılan indirimin Merkez Bankası'nın yanı sıra, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde de devam ettiğini görüyoruz. Faizlerdeki bu düşüşün gelecek periyotta de devam edeceği öngörüsüyle, yurtdışı yatırımcılar ülkemizin tahvil piyasasına daha fazla ilgi göstermekte, yeni kaynak girişiyle birlikte tahvil faizleri de süratle gerilemektedir. Ekonomik ortamdaki bu olumlu şartlar altında, yurt içinde yaşanan canlılığı ve piyasa muhtaçlıklarını yeniden karşılıksız bırakmadık. Faiz indirimiyle birlikte müşterilerimize en uygun şartlarda finansman takviyesi sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Halkbank'tan yapılan açıklamaya nazaran, tüketici kredilerinde 60 aya kadar vade imkânıyla aylık yüzde 1,49'dan başlayan faiz oranları sunan Banka, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel aylık yüzde 0,99'dan başlayan seçeneklerle de konut kredisi takviyesi sağlayacak.

Ayrıca, Halkbank ile etkin çalışan konut kesimi firmaları Banka'ya katkı hissesi ödeyerek, müşterilerine %0,79 faiz oranı ile kredi kullanma imkânı sağlayabilecek.

Ticari kredilerde ise, faiz oranları firma kıymetlendirme notuna nazaran belirlenecek ve kıymetlendirme notu yüksek firmalar yıllık yüzde 17'den başlayan faiz oranıyla kredi kullanabilecek.

“Ekonomik büyümeye olumlu yansıyacaktır”

Yılın birinci yarısında hayata geçen uygulamaların ekonomik göstergelere çok olumlu yansıdığını ve piyasalara inanç veren gelişmelerin faiz oranlarında da düşüşü beraberinde getirdiğini tabir eden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

“Kredi faizlerinde gerçekleştirdiğimiz indirim, başta konut kesimi olmak üzere, ekonomik büyüme açısından değer taşıyan tüm faaliyet alanlarına olumlu yansıyacaktır. Her vakit olduğu üzere bundan sonra da müşterilerimizin muhtaçlıklarının karşılanması ve ekonomik büyümeye katkı sağlanması noktasında var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Konut Kredisi Faiz Oranları:

Kredi Meblağı Azami Vade Faiz Oranı

 • 500.000 TL'ye kadar 180 ay Aylık 0,99
 • 500.001 – 1.000.000 TL 180 ay Aylık 1,19
 • 1 milyon TL üzeri 180 ay Aylık 1,39
 • Tüketici Kredisi Faiz Oranları:
 • Azami Vade Faiz Oranı
 • Halkbank'tan Maaş Alan
 • Müşteriler için 60 ay 1,49%
 • Diğer Müşteriler için 60 ay 1,59%
 • -iDeal Haber Merkezi-

  aşağı çekti.

  aşağı çekti.

  Başa dön tuşu