Huobi, 33 altcoin için delist kararı aldı

İflas söylentileriyle bir müddettir gündemde olan Huobi borsası, kontrat ihlali nedeniyle 33 altcoin için delist kararı aldı. Borsadan gelen açıklamada düşük hacimlere dikkat çekildi.

Merkezi kripto para borsaları (CEX) ortasında görülen FUD’ın son kurbanı, Huobi oldu. Geçtiğimiz ay 130 milyon doları aşkın kripto para varlığının borsa cüzdanından çıktığı görüldü. Huobi, bu süreçte küçülme kararı aldı lakin iflas argümanlarını da reddetti. Artık ise borsa aldığı katı bir karar ile gündemde. Önde gelen CEX, çoğunluklu düşük hacim gerekçesiyle 33 altcoin pojesini delist etme kararı aldı.

Altcoin projelerinin listeleme şartlarını sağlayamayan kripto para üniteleri, artık Huobi borsasında sunulan paritelerden kalkıyor. Delist duyurusunda; 15 gün içerisinde coin’lerin hiçbir paritede 50.000 doları aşamadığına dikkat çekildi. Böylelikle Huobi, listeleme şartlarının ihlal edilmesini delist için münasebet gösterdi. Ayrıyeten delist edilen altcoin’lerin geliştiricilerinin de sorumsuz davrandığına dikkat çekti.

Huobi borsasının duyurusunda, “Proje grupları, üç aylık raporlarını vaktinde güncelleyemiyor.” dendi. Ayrıyeten dev borsa, geliştiriciler ile bağlantıya geçmelerine karşın sonuç alamadıklarının altını çizdi. Ek olarak borsa, bu altcoin’lerin yatırım riski barındırdığına dair ST uyarısı da verdi. Huobi tarafından delist kararı alınan 33 altcoin projesi şunları kapsıyor:

Huobi Birinci Kere Altcoin Delist Etmiyor

Justin Sun ile anılan Huobi borsası, daha evvel çok kez ikaz verdiği altcoin’ler için delist kararı aldı. Çoğunlukla yetersiz hacimler, bu kararların gelmesinde tesirli oldu. Çünkü borsa idaresi, yetersiz hacimlerin yüksek yatırımcı risklerine yol açtığına çok sefer işaret etti. Hatta 2022 Eylül’ünde borsanın önde gelen kripto para üniteleri için de delist kararı aldığı görüldü.

Huobi, Eylül ayında yayımlanan bildiri ile 7 altcoin delist etti. Üstelik Monero (XMR), DASH ve ZEC üzere esaslı kripto para üniteleri de süreç çiftlerine kapatıldı. Alınan bu kararda süreç hacimleri yerine düzenleyici münasebetler öne çıktı. Çünkü borsa paritelerinden ayrılan altcoin’lerin hepsi gizlilik odaklı projelerdi.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu