Investing.com, StreetInsider.com’u bünyesine kattı

Dünyanın en büyük finans piyasaları platformu, bireysel yatırımcılara daha iyi yatırım kararları vermelerini sağlayacak araçlar sunmaya devam ediyor. Platform, StreetInsider.com satın alımını gerçekleştirirken, yatırımcıların geçmişte sadece profesyonel fon yöneticilerinin erişebildiği canlı içeriklere ulaşmasını sağlıyor.

Her ay 60 milyondan fazla bireysel yatırımcının ziyaret ettiği dünyanın en büyük finansal veri ve haber platformu Investing.com, hisse piyasalarına yön veren son dakika haberleri için en iyi kaynaklardan biri olan StreetInsider.com’u satın alma sürecini tamamladığını duyurdu.

Kullanıcılarına anlık veriler, yatırım araçları ve haberleri en hızlı şekilde sunmaya odaklanan küresel finans piyasaları platformu, StreetInsider’ı bünyesine katmasıyla birlikte içerik sunumunu; piyasalara yön veren gelişmeler, analizler ve özel sektör içi bilgilerle genişletiyor. Bu süreçte Investing.com, bireysel yatırımcıları daha iyi yatırım karar vermeleri adına gerekli araç ve bilgilerle donatıyor.

StreetInsider’ın temel haber hizmetleri Investing.com internet sitesine ve mobil uygulamalarına ekleniyor

StreetInsider, 1999’dan bu yana Wall Street’in elit yatırımcı grubuna sadece belli bir kitlenin erişebildiği içerik ve haberler sağlıyor. Platform, dünya çapında piyasalara yön veren gelişmeleri en hızlı şekilde sunma hedefiyle kendisini diğer haber kaynaklarından ayırmayı başardı. Investing.com, StreetInsider’ın “Popüler liste”, “Dedikodular”, “Yatırımcı sohbeti”, “Momentum Hareketleri” ve “Duran İşlemler” gibi içerik akışlarını da içeren temel haber hizmetlerini, dünya çapında 690 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren web sitesine ve mobil uygulamalarına ekleyecek.

Bu haftadan itibaren Investing.com’da ve mobil uygulamalarda “Son Dakika Haberleri” bölümü yayına giriyor. Bu yeni haber içeriklerinin bir kısmı ücretsiz olarak, bir kısmı ise daha iyi yatırım kararları vermenize imkân sunan InvestingPro abonelik hizmetinin üyelerine özel olarak sunuluyor. StreetInsider ayrı bir hizmet olarak faaliyetine devam ederken, bazı özel içerik akışları yalnızca StreetInsider platformunda mevcut olacak.

“Investing.com ekibine katılmaktan çok mutluyuz”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan StreetInsider Kurucusu Lon Juricic, “StreetInsider, tüm yatırımcılar için şartları eşitleme hedefiyle ilerliyor. Geldiğimiz noktada, Investing.com ekibine katılmaktan çok mutluyuz. Investing.com’un StreetInsider’ı satın alması, içinde bulunduğumuz ‘Bilgi Çağı’nda içeriğin lider olduğunu gösteriyor. Yeni nesil, en hızlı hisse piyasası haber ve analizlerimizin Investing.com’un canlı verileriyle birleşerek dünya çapında her bireysel yatırımcı için bugüne kadar hiç olmadığı kadar güçlü bir destek sunmasının ne kadar büyük bir etki yaratacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Milyonlarca kullanıcımıza en gelişmiş araçları sağlamaya devam ediyoruz.”

Konuyla ilgili açıklama yapan Investing.com CPO’su Shlomi Biger, “StreetInsider’ın satın alınması, Investing.com’un daha iyi haber içeriklerine daha çok yatırım yaparak, bu içerikleri herkes için erişilebilir hâle getirme hedefini net bir şekilde ortaya koyuyor. Hem Investing.com’daki ücretsiz içerikler, hem de InvestingPro abonelik hizmetimizle sunduğumuz uygun fiyatlı erişim yoluyla, dünya çapında milyonlarca kullanıcımıza finans piyasalarındaki işlemlerinde gerçek başarı potansiyeline ulaşmalarına yardımcı olan en gelişmiş araçları sağlamaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Joffre Capital’ın Kurucu Ortağı ve Investing.com’un Sahibi Ding’An Fei ise satın alımla ilgili şu sözleri kullandı:

“Bu satın alım, piyasalara yön veren önemli haberleri anlık olarak sunarak Investing.com’u diğer platformlardan ayırmaya yönelik çabalarımıza yönelik attığımız son adım. Bu adım bireysel yatırımcıları, özellikle de piyasaların oynak seyrettiği dönemlerde daha bilgili finansal kararlar verebilmeleri için gerekli veriler, araçlar ve içeriklerle buluşturmaya yönelik vizyonumuzu güçlendiriyor.”

InvestingPro bireysel yatırımcılara destek sağlıyor

StreetInsider’ın satın alımı, Investing.com’un Mayıs 2022’de InvestingPro özel abonelik hizmetini hayata geçirmesiyle birlikte gelişen ivmeyi sürdürüyor. InvestingPro, bireysel yatırımcılara uygun bir fiyatla özel, gelişmiş finans araçları sunarak bireylerin de kurumsal yatırımcılarla rekabet edebilmesine imkân sunuyor.

InvestingPro; dünya çapında hisse piyasalarında işlem gören şirketlere yönelik doğru ve güncel bilgilerle birlikte internet üzerinde bulunan en büyük değerleme modelleri ve risk metrikleri içeriğine sahip bir platform olan Finbox’ın satın alınmasıyla birlikte 2021’de hayata geçti. InvestingPro öncesinde, Finbox dünya çapında 60 binden fazla şirkete yönelik doğru içerikler sunmak amacıyla S&P Market Intelligence ile bir ortaklık yapmıştı ve şimdi Investing.com platformu yoluyla tüm yatırımcılara, dünyanın en büyük yatırım bankaları ve para yöneticilerinin kullandığı verilere erişim imkânı sunuyor.

SimilarWeb’e göre, Investing.com dünya çapında lider bir finans sitesi

Alan adını Aralık 2012’de satın almasının ardından, Investing.com’un trafiği 2013’te aylık 50 milyon sayfa görüntülemesinden 2016’da 400 milyona ve bugün ayda 4 milyarın üzerine ulaştı. 33 farklı dilde versiyonu ve 136 ülkedeki kullanıcılarıyla birlikte, SimilarWeb’e göre Investing.com dünya çapında lider finans sitesi konumunda ve aynı zamanda kripto erişiminde dünya çapında ilk iki site arasında yer alıyor.

Investing.com dünya çapında 250 borsa genelinde anlık veriler, fiyatlar, finansal araçlar, son dakika haberleri ve analizler sunuyor. Küresel hisse piyasalarına ek olarak, Inveting.com emtia, kripto paralar, dünya endeksleri, tahviller, fonlar, ETF’ler ve dövizleri de kapsıyor ve 200 binden fazla finansal araç için gelişmiş finansal araçlara hızlı bir erişim sağlıyor.

Başa dön tuşu