KuCoin, 20 Kat Kaldıraç ile Kripto Para Türev Platformunu Başlattı

IDG takviyeli kripto para borsası KuCoin, kripto para türevleri sunan platformunu kullanıma sundu. KuMEX ismi verilen platform artık halka açık beta olarak kullanılabilir.

Platform üzerinden başlangıçta 20 kat kaldıraç ile ABD doları ile Bitcoin (BTC) türev süreçleri yapılabiliyor.

Fiyatları daha gerçek hale getirmeyi amaçlayan KuCoin, KuMEX’in altı borsada ABD doları tipinden Bitcoin fiyatına hacim yüklü bir ortalama sağlayan Bitcoin spot endeksi kullandığını söyledi. Bu borsalar Coinbase Pro, Bitstamp, Kraken, Gemini, Liquid ve Bittrex.

Spot endeksi kripto para türev platformunun düşük likidite yahut bir yahut iki spot borsadaki büyük fiyat dalgalanmaları nedeniyle mukavelelerin tasfiye edilmesini önleyecek. KuMEX, her gün platformda açıklanacak bakiyeyle birlikte büsbütün şeffaf olduğunu söylediği bir sigorta fonu ile yatırımcıları bir ölçü riskten koruyacak.

Fon ile durumlarını kapatmaya zorlanan yatırımcıların durum marjını aşan paralarını kaybetmemelerinin önüne geçileceği belirtiliyor. Sigorta fonunun ziyanları karşılamada yetersiz kalması durumunda ise KuMEX’in ayrıyeten otomatik dağıtım sistemi devreye girecek ve bir ölçü ziyanlar buradan karşılanacak.

KuMEX, yeni ferdî yatırımcıların kripto para türevlerine dahil olmalarını teşvik etmek maksadıyla öteki türev platformlarına kıyasla daha düşük yatırım eşiği sunuyor. XBTUSDM’in kontrat pahası yatırımcıların daha esnek yatırım yapmalarını sağlamak için 1 ABD doları. Tıpkı vakitte piyasa yapıcılar için belli ölçüde sabit kurul ile yüzde -0,025 oranında negatif bir fiyat talep ediliyor. Bu biçimde piyasa yapıcıların platformu kullanmaya teşvik edilmesi ve platforma likidite sağlanması hedefleniyor.

Platformun tam lansmanından sonra net KuMEX gelirinin yüzde 50’si borsanın token’ı KuCoin Shares yatırımcılarına dağıtılmak üzere KuCoin’e aktarılacak. Singapur merkezli borsa geçtiğimiz yılın Kasım ayında IDG Capital, Matrix Partners ve Neo Küresel Capital üzere yatırımcıların A Serisi fonundan 20 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

Haber İçeriği: KuCoin, 20 Kat Kaldıraç ile Kripto Para Türev Platformunu Başlattı

Başa dön tuşu