Piyasadaki olumlu hava ile birlikte Dogecoin’de hedef 0,1 dolar mı?

Kripto para piyasasındaki köpek temalı beğenilen “meme coin” olan Dogecoin’in en büyük balinası, hareket halinde. En büyük Dogecoin balinası, bu hafta sonu 165 milyondan fazla DOGE token’ı taşıdı. Sıfır kurullu ticaret platformu Robinhood’un, kısa mühlet evvel piyasaya sürülen cüzdanında beğenilen göğüs coin için takviyesini duyurması nedeniyle hissiyat olumluya döndü ve birkaç balina, büyük ölçülerde DOGE token’ı topladı. Sonuç olarak fiyat, Pazartesi günü %5 oranında bir artış ile 0,0928 dolara yükseldi.

Balinalar 500 milyon token taşıdı

Whale Alert’e nazaran balinalar, son iki günde 500 milyondan fazla token ile süreç yaptı. Dogecoin token’larının en büyük sahibi de balina birikimine katıldı ve yaklaşık 165 milyon adet token topladı.

En âlâ 20 balinadan biri, son 24 saat içinde kıymeti 13 milyon doları aşan 150 milyon adet token taşıdı. Hareket, Robinhood’un yakın vakitte piyasaya sürülen “Robinhood Wallet” uygulaması için Dogecoin takviyesini duyurmasının akabinde geldi. Robinhood, Eylül ayında 10.000 kullanıcıya birinci lansmanından sonra cüzdanı bekleme listesinde olan bir milyondan fazla kullanıcıya açık olacak.

Robinhood’a bağlı cüzdan adresleri, en büyük Dogecoin token’larına sahip olan adreslerdir. Robinhood cüzdanı “DPDLBA”, toplam arzın yaklaşık %25,21’iyle göğüs coin’in en büyük sahibi. Bu cüzdan adresi, toplamda 3,1 milyar dolar pahasında 34,76 milyar adet DOGE token’ı tutuyor. Göğüs coin’in ikinci en büyük sahibi, toplam arzın %5,14’ü olan 7,08 milyar adet token’a sahip. Münasebetiyle en büyük iki sahip ortasında çok büyük bir fark var.

WhaleStats, beğenilen göğüs coin’in son 24 saatte en büyük 100 BSC balinası ortasında satın alınan birinci 10 token ortasında olduğunu bildirdi.

Fiyat artıyor

Gözde göğüs coin’in fiyatı son 24 saatte yaklaşık %5 oranında bir yükseliş kaydetti ve bu yazının yazıldığı sırada 0,0898 dolar civarında süreç görüyordu. 24 saatlik grafikteki en düşük ve en yüksek düzeyler, sırasıyla 0,0853 dolar ve 0,0928 dolar düzeylerinde bulunuyor. Ayrıyeten son 24 saatte süreç hacminin %100’ün üzerinde artması ilginin arttığına işaret ediyor.

Sosyal hassaslık ve teknik göstergeler, önümüzdeki birkaç gün içinde hafif bir üst istikametli hareket sonucunda, fiyatın 0,095 dolara yükseleceğini işaret ediyor. Bununla birlikte mevcut piyasa şartlarında 0,1 doların üzerine bir hareket gerçekleştirmek güç.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu