Romanya Galati Belediyesi, Karsan’a 20 Adet Jest+ Minibüs Siparişi Verdi

Karsan, Romanya’nın doğusunda yer alan Galati kentinden de 20 adet Jest+ siparişi aldı. Karsan’ın Galati Belediyesi’ne yapılacak siparişlerinden bir adet Jest+, Ekim ayı içerisinde 2 haftalık test süreci için teslim edilecek olup, kalan 19 adetin teslimatı ise 2020 yılının Ocak ayı ortasına kadar tamamlanacak.

Şirketin açıklaması şöyle:

Karsan, Avrupalı belediyelerin ve toplu taşıma filolarının tercihi olmaya devam ediyor. Çeşitlendirdiği eser gamıyla çağdaş tahliller sunan ve Avrupa’ya yönelik ihracat grafiğindeki istikrarı koruyan Karsan, son olarak Romanya’nın doğusunda yer alan Galati Belediyesi’nden 20 adet Jest+ minibüs siparişi aldı. 2020 yılının Ocak ayı ortasına kadar tamamlanması hedeflenen Jest+ siparişleri, birinci olarak Ekim ayı içerisinde Galati kentinde gerçekleşecek 2 haftalık bir test kullanımı ile start alacak.

Jest+ ile konforlu ve verimli çalışmalar

Sahip olduğu ebatlar ve taşıma kapasitesiyle batı ülkelerinin toplu taşımaya olan bakışını değiştiren Jest minibüs serisinden Romanya’ya teslim edilecek olan dizel Jest+, Euro 6 motoru ve 6 ileri şanzımanıyla harika performans ve yakıt iktisadı sunarken, LED monitör, 5 kameralı görüntü izleme ve kayıt sistemi, validatör hazırlığı ve GPS filo takip sistemi üzere özellikleriyle inançlı ve konforlu bir çalışma ortamı sağlıyor.

Türkiye’nin öncü otomotiv markası Karsan!

Türk otomotiv endüstrinde 50 yılı geride bırakan Karsan, kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için çağdaş tesislerinde üretim yapıyor. 1981 yılından bu yana ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası tek vardiyada yılda 18 bin 200 araç üretebilecek yapıya sahip. Arabadan kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, Bursa kent merkezine 30 km uzaklıkta olup, 91 bin metrekaresi kapalı toplam 207 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.

-iDeal Haber Merkezi-

Başa dön tuşu