Shiba Inu (SHIB) fiyatı düştü ancak token yakımları artıyor

Shiba Inu fiyatı son 24 saat içerisinde %6’nın üzerinde kıymet kaybetti. Lakin meme-coin’in yakım oranları %1.100 arttı. Pekala bu tezat durumun açıklaması nedir?

Yeni günde meme-coin’ler satış baskısı altına girdi. SHIB Coin fiyatı son 24 saat içerisinde %6,24 düştü. Dogecoin (DOGE) fiyatı ise %5,84 bedel kaybetti. Fakat Shiba Inu, yakım sisteminin sağladığı avantaj ile düşüş sırasında arzını eksiltmeyi başardı.

En büyük ikinci meme-coin, son 24 saatte 110 milyondan fazla SHIB yaktı. Shibburn datalarına nazaran son 24 saat içerisinde yakım oranları %1.100 artış gösterdi. Kripto para analistleri, 100 milyonun üzerinde günlük yakımları SHIB için başarılı görüyor. Fakat fiyat performansının düşük kalması dikkat çekti.

Fiyat düşerken artan yakım tezat üzere görünse de bu durum yakım sistemi ile uyumlu. Çünkü blockchain üzerinde artan aktiflik ve işlemler yakımlara sürat kazandırıyor. Böylelikle Shiba Inu fiyatı düşerken daha fazla yatırımcının satış yapması, ağdaki süreç sayılarında artış sağladı. SHIB’in 3 aylık direnç çizgisinden çıkamamasıyla yatırımcıların konumlarını kapadığı öne çıktı.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Başa dön tuşu