Solana %+14 Yükseldi: Kısa Vadeli Spekülasyon mu, Sürdürülebilir Bir Toparlanma mı?

Investing.com – Solana, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) tarafından önemli biçimde desteklendiği için FTX’in çöküşü nedeniyle gündemdeydi. Olumsuz manşetler SOL/USD‘nin Kasım başındaki 36 dolardan Aralık sonunda 10 doların altına düşmesine neden oldu.

Ancak Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e nazaran, fiyat kıymetli ölçüde düşmüş olsa da, blok zinciri teknolojisi benzersizliğini koruyor ve gelecekte daha fazla ilgi çekmesi mümkün:

“Bazı zeki beşerler bana Solana’da önemli bir yaratıcı geliştirici topluluğu olduğunu söyledi. Artık makus, paragöz tipler oyundan çıkarıldığına nazaran, Zincir’in parlak bir geleceği var. Dışarıdan pahalandırmak benim için sıkıntı lakin umarım topluluk başarılı olmak için adil bir bahta sahip olur.”

SBF’nin takviyesiyle, SOL/USD 2021 başından Kasım 2021’e kadar 3 dolardan 260 dolara yükselmeyi başarmıştı.

Solana teknik fiyat belirleyicileri

Solana şu anda 11,15 dolar SOL/USD fiyatıyla %+13,77’lik bir yarar sağlarken, haftalık kayıp %-1,59.

Kripto para ünitesi 8.085 dolarlık düşük düzeyden toparlanmayı başardı lakin iki kıymetli dirençle karşı karşıya. Sadece, günlük kapanış bazında 12,998 dolarlık 55 günlük hareketli ortalama ve 15,317 dolarlık %23,6 Fibo düzeltmesi aşıldığında sürdürülebilir bir düzgünleşme umulabilir.

Ardından odak noktası, 19,791 dolardaki %38,2 Fibo ve 23,408 dolardaki %50 Fibo düzeltme düzeyleri ile bulunan bir sonraki dirençlere kayacaktır.

Bu yaşanmadığı sürece, son düşük düzeyin testi ve kayıpların uzaması beklenmeli.

Haber: Marco Oehrl

Başa dön tuşu