Blockchain teknolojisi geliştiren yerli girişim: Coinoxs

Blockchain teknolojisi her geçen gün daha fazla yerde karşımıza çıkıyor. Bu teknolojinin gelişiminde ise teşebbüsler büyük bir rol oynuyor. Blockchain tabanlı eser ve hizmetleriyle dala kıymetli katkılarda bulunan Coinoxs, yerli teşebbüsler ortasında öne çıkıyor.

Blockchain teknolojisi daha çok kripto paralarla bağdaştırılsa da bugün geldiğimiz noktada birçok bölümde ve iş kolunda da kullanılmaya başlandığı görülüyor. Kullanıldığı alanlarda farklı yenilikler ve kolaylıklar sağlayan bu teknoloji, kendi içerisindeki gelişimini de süratli bir halde sürdürüyor. Bu kapsamda blockchain teknolojisinin gelişimine ve yaygınlaştırılmasına takviye olan birçok teşebbüs bulunuyor. Türkiye’de doğan teşebbüslerin başında ise Coinoxs geliyor. Blockchain ile tanışmak isteyen kuruluşlara mentörlük eden teknoloji teşebbüsü, kurumların Web 3 dönüşümünü kolaylaştıran eser ve hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Coinoxs, Türkiye’de blockchain teknolojilerinin gelişimini destekleyen bir inkübasyon merkezi olarak, bölümdeki dijital değişim sürecinde faal bir rol üstlenmeyi amaçlıyor.

2019 yılında kurulan Coinoxs, blockchain tabanlı eser ve hizmetler sunuyor. Müşterilerine yazılım geliştirme dayanağında de bulunan şirket, işletmelerin teşebbüslerini daha süratli, verimli ve esnek bir formda başlatmalarına yardımcı oluyor. Kripto varlıkların saklanmasına yarayan ve sağladığı güvenlikle öne çıkan donanım cüzdanı markaları Ledger, Trezor ve OneKey’in Türkiye satış temsilciliğini de üstlenen teknoloji teşebbüsü, OxsFix hizmetiyle de müşterilerine satış sonrası fiziki dayanak sunuyor. Öte yandan Coinoxs, yeni eseri OxsKYT ile içerisinde bulunduğu ekosisteme değerli bir katkı sunmayı amaçlıyor. Teşebbüs, eser ile cüzdan risk değerlendirmesi gerçekleştirerek, bilhassa kara para aklama konusunda önemli tenkit alan kripto para bölümü için önemli bir argüman geliştiriyor.

Gösterdikleri faaliyetlere ve temel maksatlarına ait açıklamalarda bulunan Coinoxs Kurucusu Can Azizoğlu, “Coinoxs olarak 2019’da faaliyetlerimize başlamamızla birlikte 360 derece blockchain hizmetleri sunan ve bu hizmetleri çeşitli eserlerle destekleyen dinamik bir yapıya büründük. İçerideki uzman takımımızla hem müşterilerimizle kurduğumuz yakın teması sürdürüyor hem de blockchain ekosistemine yeni ve inovatif eserler kazandırmak için ağır bir uğraş harcıyoruz. Bugün baktığımız vakit blockchain teknolojisine olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor. Biz bu ilginin kripto paralarla hudutlu kalmamasını ve farklı alanların blockchain’in bir bütün olarak tüm avantajlarından yararlanabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu