Tahminleri tutan analist, Bitcoin fiyatı için yeni hedef verdi

Yıl başından evvel Bitcoin fiyat amacının 20.000 dolar olacağına işaret eden analist Kaleo, artık yeni fiyat gayesini bildirdi. Analiste nazaran BTC için şiddetli bir yükseliş kapıda olabilir.

Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde yatay müspet hareketini sürdürdü. Böylelikle BTC, 23.000 dolar bandının üzerine çıkmayı başardı. Başkan kripto paranın son 7 günlük karı ise çift haneye yaklaşmış durumda. Artık BTC fiyatının bir düzeltme yapıp yapmayacağı yahut üst istikametli hareketin devamlılığı merak konusu.

Tahminleri tutan analist Kaleo, Bitcoin fiyatında yükselişin devam edeceğine inanıyor. Kripto para analisti, yıl başından birkaç gün evvel BTC’nin 20.000 dolara gideceğine işaret etmişti. Analist artık ise başkan kripto para ünitesinin 30.000 dolara gidebileceğine dair bir paylaşım yaptı. Kaleo’ya nazaran yeni yükseliş hayli kuvvetli bir momentum ile geliyor:

Ayı Rallisi mi Boğa Dönemi mu?

BTC fiyatı yıl başından bu yana %39’un üzerinde kıymet kazandı. Bir aydan kısa müddette gelen bu hareketin, kuvvetli momentumu dikkat çekti. Fakat bu yükselişi bazıları boğa dönemi başlangıcı olarak nitelerken bazıları ise ayı rallisi olarak gördü. Analist Kaleo üzere bir boğa başlangıcı görenler, yükselişin devamlılığına inanıyor.

Eski bir ARK Investment Management analisti olan Chris Burniske, kripto para piyasalarında görülen üst taraflı hareketin, süreksiz olmadığına işaret etti. Ayrıyeten çeşitli analistlerin mevcut durum için “ayı rallisi” açıklamasının da geçersiz olduğunu ima etti. Tecrübeli analist, mevcut fiyat hareketlerini 2019 yılında görülen Bitcoin ve altcoin rallisine benzetti.

Chris Burniske, Ethereum (ETH) ve Bitcoin fiyatının, 2019 yılı boyunca 4 kattan fazla artış gördüğünü hatırlattı. 2023’te de emsal bir durumun görüleceğini düşünen Burniske, tabandan alım yapmayanların acı yaşayacağını sav etti. Analistin, BTC için taban düzeyin FTX çöküşü sonrasında gelen 15.400 dolar olduğuna dair inancı ise tam. Ayrıyeten tecrübeli analist, yükselişin bir noktasında önemli düşüş gelirse “daha fazla satın alacağının” altını çizdi.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu