Tether, ICRYPEX’in Tether Gold’u listelediğini duyurdu

Kripto para piyasalarının aktif oyuncularından Tether, Türkiye’nin önde gelen kripto para işlem platformlarından ICRYPEX’in Tether Gold’u (XAUT) listelediğini duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte ICRYPEX, fizikî altın ile birebir oranda desteklenen dijital altın Tether Gold’u Türkiye’de listeleyen ilk platform oldu. 

Kripto para piyasalarında birinci ve en yaygın kullanılan stablecoin’e güç veren blockchain özellikli platform tether.to’yu yöneten şirket Tether Operations Limited (Tether), Tether Gold’un (XAUT) Türkiye’nin başkan kripto para platformlarından ICRYPEX’te listeleneceğini duyurdu. Bu listelemenin akabinde ICRYPEX kullanıcıları, İsviçre’de güvenli kasalarda tutulan fizikî altının sahipliğini temsil eden bir kripto varlık olan Tether Gold’u (XAUT) kolaylıkla alıp satabilir hale geldi.

Kripto piyasalarında farklı emtialara endeksli olan birçok stablecoin bulunmakta. Tether Gold, 2020 yılında Tether’in kurucu ve geliştirici takımı tarafından piyasaya sürülen ve kripto ekosisteminde epeyce bilinen bir stablecoin olarak öne çıkıyor. Altın fiyatlarına paralel olarak pahalanan stablecoin, altın alıp satmak isteyen kullanıcıların kolay ve süratli bir formda süreç yapmasına imkan sağlıyor. Bu sayede ICRYPEX’te süreç yapan kullanıcılar; 7/24 süratlice dijital altın alıp satabiliyor, kolay kolay transfer süreci gerçekleştirerek saklayabiliyor.

Stablecoinler riski azaltmak isteyen yatırımcılar için büyük değer taşıyor

Tether Gold’u listelemesine ait açıklamalarda bulunan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Stablecoinler kripto para piyasalarında bilhassa riski azaltmak isteyen yatırımcılar için büyük ehemmiyet taşıyor. Stablecoinler’in birden fazla dolara endeksli olsa da başka prestiji para ünitelerine ve emtialara endeksli fiyat hareketi gerçekleştiren stablecoinler de piyasada yatırımcılar tarafından tercih edilmekte. Tether Gold da altın sahipliğini temsil eden bir stablecoin. Bu sebeple altın fiyatlarına bağlı bir formda fiyat değişimi gerçekleştiriyor.  ICRYPEX kullanıcıları artık Tether Gold’a yatırım yaparak, birikimlerini altın fiyatlarındaki değişimden faydalanarak değerlendirebilecek. Öte yandan, Tether Gold’u, Tether ile iş birliği içerisinde olarak Türkiye’de yatırımcılarla buluşturan birinci platform olmak oldukça sevindirici.” dedi.

Tether Gold’un ICRYPEX’te listelenmesine ait görüşlerini aktaran Tether CTO’su Paolo Ardoino, “ICRYPEX, Tether Gold’u platformlarında kullanıma sunmaya karar verdiği için son derece heyecanlıyız. ICRYPEX kullanıcıları, fizikî altının sahipliğini temsil eden muteber bir stablecoin’e erişim kazanarak, artık ender ve daima olarak kıymet verilen bir emtiaya sahip olmanın yanı sıra enflasyona karşı da koruma sağlayabilecek. dedi.

ICRYPEX Hakkında

ICRYPEX, finansın geleceğini tasarlamak için kurulmuş başkan kripto para ve dijital varlık platformudur. 2018 yılında İstanbul’da kurulan ICRYPEX, milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve operasyonlarını global olarak genişletme yolunda ilerletmektedir. ICRYPEX, kullanıcılarına kolaylık ve erişilebilirlik sunarak daima olarak yenilik yapmayı ve finansal kurum sorumluluğu ile her vakit şeffaf olmayı unsur olarak benimsemiştir. Global, muteber, kullanımı kolay, süratli, düşük kurullu, çok varlıklı bir kripto para platformu olmanın yanı sıra NFT platformu, 7/24 hizmet dayanağı ve kullanıcıların danışabileceği kripto para yatırım uzmanları bulunmaktadır. ICRYPEX; spora, genç atletlere, eğitime ve finansal okuryazarlığa verdiği takviyeyle topluma yarar sağlamaya devam etmektedir.

Başa dön tuşu