VeChain Vakfı 25 Milyon Dolarlık VET’i Geri Satın Alacak!

Blockchain platformu VeChain’in geliştirilmesinden sonra ortaya çıkan kar maksadı gütmeyen VeChain Vakfı, 25 milyon dolar VeChain’i (VET) geri satın alacaklarını açıkladı.

Daha evvel Louis Vuitton China’da çalışan VeChain’ın kurucusu Sunny Lu, Twitter’da “Bana İstediği Sor” görüntülü sohbet aktifliği sırasında bu değerli haberi verdi. Vakıf, 12 aylık periyotta dolanımdaki 25 milyon dolarlık VET’i geri satın alacak.

Geri satın alım planı VeChain’in Ethereum tabanlı bir kripto para olmaktan çıkmasının birinci yıl dönümünün kutlanması kapsamında yapılıyor. Geri satın alım konusu ise son vakitlerde giderek tanınan hale geliyor. Geçtiğimiz hafta Tron da Ethereum’dan bağımsızlığını kutlamak için 20 milyon dolar pahasında TRX’i geri satın alacağını açıklamıştı.

Bir geri satın alımının maksadı kripto para ünitesinin fiyatını üst taraflı baskılamaktır. Arzı azaltarak dolanımdaki ölçünün pahası artırılır. Klâsik olarak şirketlerdeki pay senetleri için de kullanılan bir tekniktir. Son periyotta ise birçok Blockchain projesinde de bu tekniğin uygulandığına şahit olunuyor.

Haber İçeriği: VeChain Vakfı 25 Milyon Dolarlık VET’i Geri Satın Alacak!

Başa dön tuşu