Bitexen’de listelenen kripto para sayısı 250’yi aştı

Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle FinTech ekosistemine katkı sağlamayı sürdüren Bitexen, eser yelpazesine beş kripto para daha ekledi. Bitexen’de listelenen yeni kripto paralar sırasıyla Akropolis (AKRO, Yield Guild Games (YGG), aelf (ELF), Badger DAO (BADGER) ve Perpetual Protocol (PERP) oldu. Bitexen, listelediği beş yeni kripto para projesi ile kullanıcılarına 250’yi aşkın seçeneğin bulunduğu bir ekosistem sunuyor.

Türkiye’nin en geniş eser yelpazesine sahip dijital varlık alım satım platformu Bitexen, listelediği yeni kripto paralar ile eser çeşitliliğini arttırıyor. Kullanıcılarının kripto varlık piyasası avantajlarından daha fazla yararlanabilmeleri için kampanyalar geliştirmeye ve eser yelpazesini yeni teknolojilerle genişletmeye devam eden Bitexen, Akropolis (AKRO), Yield Guild Games (YGG), aelf (ELF), Badger DAO (BADGER) ve Perpetual Protocol (PERP) isimli kripto paraları listelediğini duyurdu. Bitexen, listelediği yeni kripto paralar ile kullanıcılarına 250’yi aşkın seçeneğin bulunduğu bir ekosistem sunuyor. Küresele açılarak tüm dünyada erişilebilir hale gelen Bitexen’in listelediği yeni kripto paraların ayrıntıları şu formda,

Akropolis (AKRO)

Akropolis, kripto para ünitesi tabanlı finansal hizmetler sağlayan ve kullanıcılara, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) sunmasını sağlayan bir yazılımdır. Akropolis, tümü akropolisOS ismi verilen ortak bir çerçeve içinde çalışan birçok merkeziyetsiz finans (DeFi) aracı için bir platform misyonu görmeyi amaçlıyor. akropolisOS tarafından aktifleştirilen data uygulamaları örnekleri ortasında tasarruf, borç verme ve yatırım hizmetleri protokolleri yer alıyor.

Yield Guild Games (YGG)

Yield Guild Games (YGG), blokzincir oyunlarında kullanılan Nitelikli Fikri Tapu’lara (NFT) yatırım yapan bir merkeziyetsiz otonom tertiptir (DAO). Bu oyunlar, metaverse’ün bir kesimidir. Projenin emeli, NFT oyun alanına giriş yaparak oyuncular ve yatırımcılardan oluşan bir ağ oluşturmaktır.

aelf (ELF)

aelf, bulut bilgi süreç altyapısına dayalı, paralel yürütme sistemi ve yerleşik zincirler ortası fonksiyonlara sahip bir Layer-1 blokzinciridir. aelf ekosistemi, DeFi, NFT, IDO platformları ve öbür web3 uygulamalarını dayanaklar. ELF, projenin mahallî tokenidir.

Badger DAO (BADGER)

Badger DAO, birçok akıllı mukavele platformunda teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanımını kolaylaştırmaya yönelik eserler ve altyapı oluşturmayı amaçlayan açık kaynaklı, merkeziyetsiz otonom tertiptir. Platform içerisindeki geliştiricelere, “Badge Builders” ismi verilmiştir. Platformun mahallî tokeni BADGER’dır.

Perpetual Protocol (PERP)

Perpetual Protocol, Ethereum Layer-1 ve xDai Layer-2 ağlarında perpetual süreç piyasaları işleten merkeziyetsiz bir türev borsasıdır. Kullanıcılar BTC, ETH, DOT, SNX, YFI ve öbür kripto paralar üzerinden 10 kata kadar kaldıraçla süreç yapabilirler. Perpetual Protocol, sabit eser eğrileri tarafından belirlenen öngörülebilir fiyatlandırma ile zincir üzerinde likidite sağlayan bir sanal otomatik piyasa yapan (vAMM) kullanır.

-iDeal Haber Merkezi-

Başa dön tuşu