Ünlü Milyarder Elindeki Bitcoin’lerin Bir Kısmını Sattığını Açıkladı!

Bitcoin, Çarşamba günü kısa bir müddet içinde 1.800 dolardan fazla düşmeden evvel Ocak ayından bu yana kıymetini yüzde 220’den fazla artırmıştı.

Galaxy Digital’in baş yöneticisi Mike Novogratz, dün CNBC ile yaptığı bir röportajda Çarşamba günü elinde Bitcoin’lerin bir kısmını sattığını, lakin daha fazlasını satmadığı için pişman olduğunu söyledi. Yatırımcı, Bitcoin’in 10.000 dolara düşmesi durumunda yine Bitcoin alacağını da belirtti.

Ünlü milyarder geçtiğimiz ay Bitcoin’in 7.000 ile 10.000 dolar ortasında konsolide olacağını öngörmüş, lakin momentumun daha yüksek olabileceğini söylemişti. Novogratz’ın öngörüsü gerçekleşti ve hatta ziyadesiyle aşıldı. Bitcoin fiyatı bu hafta 13.900 dolara kadar dayandı. Bundan ötürü öngörüsünü revize eden Novogratz, Bitcoin’in 10.000 ila 14.000 dolar ortasında konsolide olacağını söz etti.

Novogratz röportajda “Bu bir çılgınlık” diyerek Bitcoin’deki volatiliteye dikkat çekti.

26 Haziran’da başlayan fiyatlardaki düşüş dün de devam etti. Bitcoin, yüzden 10’dan fazla kıymet kaybetti. Gerçekten son 24 saatte en büyük kripto para ünitesi toparlamaya başladığı görülüyor. Öncü kripto para ünitesi yayın sırasında 11.898 dolardan el değiştiriyordu.

Haber İçeriği: Ünlü Milyarder Elindeki Bitcoin’lerin Bir Kısmını Sattığını Açıkladı!

Başa dön tuşu